
Rakentaminen & Talotekniikka -messut 16.-18.3. Jyväskylässä
|
Valaistusklinikka sijaitsee C-hallissa, osasto C329
Aukioloajat
perjantaista sunnuntaihin klo 10 - 17
Valaistusklinikka
Varaa valaistussuunnitteluaika messujen valaistusklinikalta. Soita (02) 517 0300.
Valaistusklinikalla AD-Luxin valaistussuunnittelija auttaa kodin valaistuksen suunnittelussa. Tuo mukanasi kotisi pohjapiirustus tai sähkösuunnitelma. Sovi aika etukäteen puh. (02) 517 0300.
Voit myös suunnitella alustavasti valaistusta itse, se nopeuttaa. Katso ohje tästä.
Muutama asiakaskutsukortti saatavana ensin ehtineille.
Luennot
Päivänvalo kodin sisustuselementtinä. valaistusuunnittelija Ilkka Pekanheimo, AD-Lux Oy
- Luennoilla käsitellään valaistusta tavanomaisesta poiketen korostaen päivänvalon kaltaisen valon merkitystä kodin sisustuselementtinä.
- Näet esimerkkivalokuvia kodin eri tiloista, jotka on valaistu laadukkaasti ja tyylikkäästi. Esillä on suoran ja epäsuoran valaistuksen häikäisemättömiä vaihtoehtoja ja myös esimerkkejä perinteisistä tavoista valaista.
- Luennoilla käsitellään valaistussuunnittelun merkitystä rakentamisessa ja remontoinnissa. Vertailussa ovat myös perinteinen ja ledivalaistus.
- Neuvomme myös, miten kuluttaja osaa valita oikean lampun.
- Kuulet myös, miksi valaistussuunnittelija Ilkka Pekanheimo asettaa väripsykologiset värit trendivärien edelle. AD-Luxin valaistusideoissa korostuvat lisäksi kokonaisedullisuus sekä lapsi- ja paloturvallisuus.
OHJELMALAVA
- pe 16.3. klo 12.00-12.30, esiintymislava C-hallissa
- la 17.3. klo 11.00-11.45, kokoustila K306 Anton
- la 17.3. klo 15.00-15.45, kokoustila K306 Anton
- su 18.3. klo 11.00-11.45, kokoustila K306 Anton
- su 18.3. klo 15.00-15.45, kokoustila K306 Anton
Luennoilta saat toimivat työkalut laadukkaan valaistuksen suunnitteluun ja toteutukseen kaikenlaisiin koteihin - Tervetuloa!
|  |